Domaine Faiveley Rully blanc "Les Villeranges" 2011, Village, 0,75 l

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Víno > Světová vína > Francouzská vína > Burgundsko > Rully blanc "Les Villeranges" 2011, Village, 0,75 l
 

Burgundsko

Rully blanc "Les Villeranges" 2011, Village, 0,75 l

Nádherné Chardonnay ze staré slavné vinařské obce Rully Vás osloví nádhernou aroma plnou příjemných tónů ovoce, akátového květu, čerstvých lískových ořechů a vanilky. Jemné, vyrovnané víno v chuti bohaté, jemně pikantní a příjemně minerální.
Kód:MS000069
Dostupnost
Dostupnost: 777
Dostupnost: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Výrobce:Domaine Faiveley
Vinařská oblast:Burgundsko
Region:Côte Chalonnaise
Odrůda:Chardonnay
Klasifikace:Villages
Vaše cena: 341 Kč Běžná cena: 371 Kč

White Rully "Les Villeranges" 2011, Village, 0,75 l prestížneho burgundského producenta Domaine Faiveley, pokud vas okamžite Žiška - pomer medzi kvalitou má cenou tohto vína jsem totiž jednoznačne v prospech konzumenta.

Po nalití do sklenice Vás toto skvělé víno ​​osloví svou jasnou, světle-zlatou, velmi čistou barvou a zejména svůdnou, příjemně výraznou, bohatou aroma. Zaplaví Vás čisté tóny ovoce, akátového květu, lískových ořechů a jemné tóny přívětivé vanilky.

Příjemný útok na Vaše smysly však tímto nekončí - získá si vás i chuť vína, která je krásně koncentrovaná, bohatá a příjemně minerální zároveň. Celkový dobrý pocit z tohoto vína umocňuje jeho svěžest a jemnost s lehkou pikantností v závěru.

 Rully je slavná burgundská vinařská obec, které dominuje nádherný zámek a zejména 300 ha úžasných vinic, na kterých se téměř rovným dílem pěstují dvě nejslavnější burgundské odrůdy - Chardonnay a Pinot noir.

Domaine Faiveley, ale i jiných négocianti z této oblasti (Antonin Rodet, Domaine Druhin, zda Olivier Leflaive dodávají na trh vína (původem z Rully) vynikající kvality, které se vyplatí koupit a vyzkoušet.

Domaine Faiveley má v Rully vinice z nichž ročně produkuje v průměru cca 13 000 lahví vína.

Hrozny z vinic z Rully se sbírá po dosažení dokonalé zralosti a následně je převezeny do vinařství Faiveley v Mercurey. Tady víno zraje v sudech po dobu 11 měsíců, přičemž vinné kaly se pravidelně promíchávají. To způsobuje, že víno během zrání v sudech získává svou nádhernou jemnost a měkkost a také aromatickou komplexnost. Následně se víno převeze do Nuits-Saint-Georges v sídle Domaine Faiveley, kde je připraveno na samotné lahvování.

 

Doporučujeme podávat:

Rully blanc "Les Villeranges" 2011, Village, 0,75 l doporučujeme podávat při teplotě 10 - 12 ° C.

Bílé Rully se skvěle hodí k rybám, nebo kůrovcem, ideální je také jako aperitiv, nebo jako společník ke kozímu sýru.