Muškát Ottonel

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Muškát Ottonel
 
 
 

Muškát Ottonel ( mezinárodní název  Muscat Ottonel ) je spontánní kříženec odrůdy Chasselas Blanc a přesně nespecifikované odrůdy z rodiny odrůd Muscat, pravděpodobně Muscat á Petit Grains, Muscat d'Eisenstadt či Muscat Précoce de Saumur. Odrůdu poprvé uvedl na trh M. Moreau-Robert z Angers ve Francii roku 1852.

 

Vína Muškát Ottonel jsou plné a harmonické. Mají obvykle světle žlutou barvu, doprovází jejich jemná, muškátová vůně, v chuti jsou jemné, lehké, ve vůni a chuti můžeme hledat růži, muškát, u přívlastkových vín med, citrusy, pryskyřici, zda příjemné aroma topinky. Víno není obecně příliš vhodné k archivaci, i když se vyskytnou vzácné výjimky, které si několikaleté zrání v láhvi zaslouží. V dobrých ročnících mohou být vína velmi plné se zbytkovým cukromu, proslulé jsou například slovenské vína z lokality Modra.

 

Vína Muškátu Ottonel se nejčastěji kombinují s předkrmy z husích jater nebo se sladkými dezerty. Mohou sloužit jako lehký suchý aperitiv. Jejich harmonii a výrazná aroma lahodí zvlášť ženám a dívkám.