Ryzlink rýnský

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Ryzlink rýnský
 
Filter parametrov:
Země původu
Výrobce vína
Barva vína
Vinařská oblast
Druh vína
Barva vína
Odrůda
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Ročník
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Ryzlink rýnský je jedna z nejlepších, nejpopulárnějších a nejrozšířenějších bílých odrůd. Předpokládá se, že pochází z území dnešního Německa, konkrétně z údolí řeky Rýn. V Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941.

 

Typický Ryzlink rýnský má světlou zelenožlutou barvu, s přibývající zralostí získává zlatavé až jantarové odstíny. Ryzlink rýnský je víno ​​široké škály vůní a chutí v závislosti na půdy i ročníku. Najdeme v něm kořenité, minerální, zemité tóny, ale i květinové tóny a tóny ovocných plodů. Typická vůně je po lipových a lučních květech. Může být i muškátová a broskvová. Chuť je svěží, zralá, příjemně kořeněná, ve vůni iv chuti s náznaky broskve, jablka, citrusu a meruňky i ananasu. V širokém spektru chutí i vůní můžete najít med, marcipán, mandle, rozinky, minerální tóny i lipový květ. V chuti je možné vnímat pikantní kyselinku s delikátní aroma, která zaujme nevtíravým ale dlouhotrvajícím vjemem.

 

Ryzlink rýnský je ideálním vínem na archivaci, lahvové zralosti dosahuje v rozmezí 1 až 5 let. Doporučená teplota pro podávání je 10 - 12 ° C.

 

Ryzlink rýnský je vhodný ke studeným předkrmům, masitým pokrmům, k jemným sýrům, drůbeži, rybám, především sladkovodním IKK zeleninovým specialitám. Obecně platí, že sladké výběry jsou vhodné k dezertům, kabinety ke studeným předkrmům a telecímu masu a pozdní sběry k pstruhem a rybám v různých úpravách.

 
 

Ryzlink rýnský

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji:
 
225 Kč 248 Kč Ušetříte: 23 Kč