Veltlínské zelené

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Veltlínské zelené
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Veltlínské zelené  je odrůda, která vznikla samovolným křížením odrůd Tramín St. Georgen, pochází zřejmě z regionu Dolního Rakouska, z oblasti vrchoviny Manhartsberg.

 

Veltlínské zelené je svěží vínko se středním tělem zelené až zelenožluté barvy , výrazné vůni a vyvážené chuti s vyšším obsahem příjemných kyselin. Ve vůni iv chuti můžeme ve Veltlíne najít lipový květ, jemné mandle, muškátové tóny, jemné koření, muškátové tóny au vyzrálých vín i exotické ovoce. Vínko je ideální pít mladé, svěží.

 

Jeho buket je významně ovlivněn půdou - podzemím vinohradu . Veltlin ze sprašových podloží voní medem a lipovým květem, kamenité půdy jsou charakteristické náznaky cigaretového kouře, Veltlin pěstované na hliněných půdách dávají tóny lipového květu a prvohorní půdy identifikujete podle horkomandľových tónů.  

 

Veltlínské zelené je ideální pití na posezení s přáteli, především v letních měsících a to i jako vinný střik. Jsou vhodné v většině pokrmů. Lehčí a mladší Veltlin jsou vhodné ke studeným masům, omáčkám a slaným předkrmům, ty vyspělejší zase k hovězímu masu, k mořským rybám a neutrálním omáčkám.

 
 

Veltlínské zelené

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji: