Pivnica Radošina

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Víno > Slovenská vína > Pivnica Radošina
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

První písemné záznamy o vínech z obce Radošina pocházejí už z 15. století. V té době pouze tři obce na Slovensku měli v erbu vinohrad motiv a jednou z nich byla právě Radošina.

 

Kulturu vína do obce dovezli ve středověku francouzští mniši, jejichž úkolem bylo vybrat vhodnou lokalitu a odrůdy pro pěstování révy. A tak se v Radošine začaly pěstovat původem francouzské odrůdy burgundských vín (Pinot gris, Pinot blanc, Pinot noir), v jejich kraji nazývané Klevner. Toto bylo vlastně i období prvního výskytu Burgundského šedého (Pinot gris) na Slovensku.

 

O významu Radošinského vína svědčí i fakt, že kromě Marie Terezie i sám uherský panovník Matyáš Korvín ochutnal zdejší víno při jeho návštěvě 25.1.1472. V novější historii je snad nejznámější událost, kdy se Radošinský Klevner podával na svatbě britské královny Alžběty ll. Královna ho měla možnost opět ochutnat v roce 2008, kdy se podávalo na recepci při příležitosti její návštěvy Slovenska. Ochutnala ho i nizozemská královna Beatrix i papež Jan Pavel II ...

 

Přejeme Vám příjemný nákup vín Radošina v naší on-line vinotéce vino-obchod.sk

 
 


Pivnica Radošina

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji: