Zweigeltrebe

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Zweigeltrebe
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Zweigeltrebe   - tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1922. Odrůdu vyšlechtil Fritz Zweigelt v Spolkovém ústavu pro vinařství a ovocnářství křížením odrůd Svatovavřinecké a Frankovka.

 

To, že je Zweigeltrebe jednou z nejrozšířenějších modrých odrůd pěstovaných ve vinařských regionech Dolní Rakousko a Neusiedlersee je zásluha legendárního rakouského vinaře Dr. Lenze Mosera. Pěstování odrůdy Zweigeltrebe se úspěšně šíří do celé Evropy - s touto odrůdou se můžete setkat v Německu, Maďarsku, Švýcarsku, v zemích bývalé Jugoslávie, v Čechách a samozřejmě iu nás - na Slovensku. Malé výsadby jsou iv Kanadě (Ontario a Britská Kolumbie)

 

Zweigeltrebe je víno ​​plné chuti, jemných taninů a výrazného aroma . Barva vína je rubínově červená. Ve vůni je víno ​​jemné, můžeme v něm objevit třešně, višně, švestky. Chuť vína po vyzrání je jemná, harmonická, s jemnou tieslovinkou. Zweigeltrebe ve vůni po vyzrání v sudu překvapuje ovocně-kořenitou vůní a hebkou až sametovou chutí, ve které najdete ostružiny, višně a lesní ovoce. Vínko je vhodné na střednědobé archivování.

 

Zweigeltrebe se doporučuje podávat k jemně kořeněným masitým jídlům, bažantem, bifteku, ale také k hovězímu se sladkými omáčkami, těstovinám a sýrem. 

 
 

Zweigeltrebe