Tramín červený

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Tramín červený
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Tramín červený je typickou odrůdou v severních vinařských oblastech Evropy, ale pěstuje se iv Kanadě, USA, Novém Zélandě, Jihoafrické republice av Austrálii. Na Slovensku je Tramín červený oficiálně uznanou odrůdou od roku 1941.

 

Název Tramín je odvozen od názvu italské obce Tramin / Termen. Tramín červený není původem z této obce, ale pověst o skvělých vínech z Tramínu (obce) se šířil Evropou již od 13 století. Toto využili v pěstitelé révy v údolí řeky Rýn a nejpěstovanějším odrůdu jejich regionu pojmenovali Traminer.

 

Tramín červený je víno zlatožluté barvy s jasnými zlatavými odlesky, vyšším obsahem glycerolu a krásnou aroma muškátů a růží, ale i exotického ovoce - manga či papáje. Chuť Tramínu je plná, robustní, kořeněná a extraktivní. Víno dává v chuti jemný, ale plný, hutný a bohatý dojem, vyznačuje se příjemnou a dlouhou dochutí.

 

Typický Tramín červený má nádhernou a intenzivní chuť a vůni. Můžeme v něm najít tóny růže, koření, medu, rozinek, meruněk, tropického ovoce, ale i skořice, zázvoru, lékořice, manga, bezinek či grapefruitu. Možná i proto je Tramín červený oblíbeným "dámským" pitím.

 

Tramín červený je víno doporučeno k většině kořeněných jídel asijské kuchyně. Je vhodný i jako aperitiv. Snoubí se s předkrmy, především s paštikami a terina. Sladké Tramín se hodí k zákuskem a koláčem jako ik sýrům s modrou plísní a jiným ovčím a kozím sýrem podávaným na závěr stolování. 

 
 

Tramín červený

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji: