Sauvignon

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Sauvignon
 
Filter parametrov:
Země původu
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Barva vína
Odrůda
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Ročník
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Sauvignon (Sauvignon Blanc) je starobylá odrůda révy původem z Francie zřejmě z regionu Bordeaux, nebo údolí řeky Loire. Pravděpodobně vznikla spontánním křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín.

 

Sauvignon patří mezi největší a nepochybně nejpopulárnější bílá vína v Evropě iv Novém světě. Já to víno ​​tisíce tváří - jeho podoba závisí na terroir, ročníku, doby sklizně, použité technologie a celé řady jiných činitelů. Velmi populární jsou vína Sauvignon s nádechem vůní, které jim předávají nové barikové sudy. Vína Sauvignon jsou plné, výrazné, často s minerálními tóny, které získávají zejména platí z křemičitých půd. Vína Sauvignon jsou nádherně aromatické, s půvabnými tomn kopřivy, černého rybízu až angreštu, zda angreštového kompotu. Úžasné Sauvignon dobrých ročníků Vás ohromí nádhernou vůní zralých broskví či muškátovými tóny.

 

Sauvignon je skvělé víno ​​zelenožluté světlé barvy, intenzivně aromatické, svěží, s příjemnými kyselinkami, dlouhou dochutí as celým spektrem nádherných chutí a vůní . V Sauvignonu můžeme najít vedle tónech kopřivy, černého rybízu, angreštu zda broskve i atraktivní tóny kiwi, nektarinek, melounu au sladkých vín i ananas, med, mango a tropické ovoce.

 

 Přímo legendární (a to oprávněně) jsou Sauvignon z Nového Zélandu , především z pověstné vinařské oblasti Marlborough.

 

Sauvignon se skvěle hodí k studeným předkrmům i jako aperitiv. Doporučuje se podávat k těstovinám, k vařené šunce, bílým masům se smetanovými omáčkami pokud rybám. 

 
 

Sauvignon

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji: