Alibernet

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Alibernet
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Alibernet je víno ​​krásné, intenzivní tmavočervené, rubínové barvy, která častokrát přechází až do fialova. Ve vůni je plné, příjemné, výrazné. V Alibert lze nalézt ve vůni kopřivu, černý rybíz, borůvky, či švestky. Poměrně časté jsou i animální aroma. Alibernet je v chuti příjemně divoký, až natrpklou, s tóny lesního ovoce s mírně cabernetovým charakterem. Chuť vína je obohacena o tóny bylinek, bobulového ovoce a čokolády a zráním v dubových sudech io přítomnost dřeva, kouře a koření.

 

Pro charakter vína je typická jemná kyselinka a větší třísloviny. Alibernet je vhodný na archivování, zrání v lahvi jeho strukturu vůní a chutí zjemňuje a harmonizuje. Alibernet z dobrého ročníku potřebuje 3 až 5 let, aby dosáhl svůj potenciál - pak je však skutečnou pochoutkou pro každého milovníka dobrých vín.

 

Alibernet doporučujeme podávat při teplotě 16 - 18 ° C. Je to odrůda, která se hodí k výrazným pokrmům, zejména k tmavým jídlům a sýrem.  Alibernet je tedy vhodný k zvěřině, steakům, obecně k hovězímu a telecímu masu. Ze světa sýrů k Alibernetu doporučujeme chuťově výrazné tvrdé a plísňové sýry.

 
 

Alibernet

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji: