Frankovka modrá

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Odrůda > Frankovka modrá
 
Filter parametrov:
Výrobce vína
Barva vína
Druh vína
Odrůda
Atribut
Obsah cukru
Cenová hladina
 
 

Frankovka se proslavila již v 18. století na královském dvoře císařovny Marie Terezie. Svou popularitu si udržela dodnes - Frankovka je jedno z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších červených vín na Slovensku.

 

Frankovka je víno ​​sytě červené barvy, která může přecházet až do tmavorubínové s fialovými odlesky. Ve vůni můžeme najít lesní ovoce, višně, třešně, švestky ale i čokoládu a skořici. Chuť vína je extraktivní, příjemně kořenitá s typickým dlouhotrvajícím vjemem. Pro ​​mladou Frankovku je typická tvrdost, náznaky travnaté aroma, která se mění při zrání vína na ostružinové tóny . Mladá frankovka je v chuti tvrdší, s čerstvými kyselinkou a vyššími tříslovinami, zráním se mění za sametové a hebké médium ...

 

Běžné frankovky dosahují lahvová zralost za 2 - 4 roky, frankovky dobrých ročníků dozrávají v rozpětí 4 - 8 let. Frankovku doporučujeme podávat při teplotě 16 až 18 ° C. Výborně se hodí k pečeným masům, ke zvěřině, kachně i husy, ke guláši, k jídlům z vnitřností, ke kořeněným jídlům k vyzrálým sýrům, k těstovinám v kořenité úpravě nebo i k některým druhém pizzy.

 

 
 

Frankovka modrá

Výrobce: 
Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji:
 
199 Kč 219 Kč Ušetříte: 20 Kč
136 Kč 150 Kč Ušetříte: 14 Kč