Domaine Faiveley Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l

 
 
 
Objednejte si telefonicky +421 903 531 007
 
 

Kvalitní slovenská a světové vína u vás do 48 hodin

 
 
Darčekový_set_Veľké_zlaté_medaile_z_Veľkej_Tŕne_SK_1200_x300_CZ.jpg NICHTA_2_CZ_1200_x_300.jpg
 
 
 
Úvod > Víno > Světová vína > Francouzská vína > Burgundsko > Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l
 

Burgundsko

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l

Pokud hledáte dobré, lehké a přátelské Chardonnay, tak pak Mercurey je správná volba. Vína z této oblasti jsou totiž lahodné, lehké a svěží, s jistým stupněm extraktívnosti a hladkosti tak jak to známe u dobrých vín z Côte de Beaune.
Kód:733
Dostupnost
Dostupnost: 777
Dostupnost: Ľutujeme, produkt je vypredaný
Výrobce:Domaine Faiveley
Vinařská oblast:Burgundsko
Region:Côte Chalonnaise
Odrůda:Chardonnay
Klasifikace:Villages
Vaše cena: 402 Kč Běžná cena: 438 Kč

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l prestižního burgundského producenta Domaine Faiveley je příjemné, lehké a přátelské Chardonnay, jehož lehkost a svěžest můžeme přirovnat k vínům z Mâconnais, a jeho příjemnou hladkost a extraktivnost zase k vínům z Côte de Beaune.

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 l má elegantní, ovocně-květinovou vůni, jeho barva je krásná, jasná, světle-žlutá se zelenými odlesky. V jeho vůni zpozorujete lipový květ, čerstvé lískové oříšky i zajímavý náznak lehké mentolové vůně.

Víno je jemné, příjemně kulaté s jiskřivou kyselinkou, která mu dodává tak charakteristickou svěžest a harmonicky vyrovnává jeho strukturu. Průměrná roční produkce tohoto vína je pouze cca 9 600 lahví.

Hrozny z vinic Mercurey se sbírá po dosažení dokonalé zralosti a je dopravena do vinařství Domaine Faiveley přímo v Mercurey. Následně zraje cca 20% produkce v barikových sudech po dobu 11 měsíců s pravidelným promícháváním kalů, zbytek zraje v nerezových tancích. 

Vinařská obec Mercurey má bohatou vinařskou historii. Název obec dostala v dobách starověkého Říma od boha Merkura (boha obchodníků), který měl prý v této obci dokonce chrám. Je jasné, že předmětem obchodování bylo místní skvělé víno ​​- není se co divit, vždyť právě přes tuto oblast procházela slavná římská cesta Via Agrippa.

I dnes je obec celosvětově známá svými víny - je to pravděpodobně největší vinařská obec v Burgundsku s více než 600 hektary vinic (Pinot noir, Chardonnay)

Doporučujeme podávat:

Mercurey blanc 2008, Village, 0,75 doporučujeme podávat při teplotě 10 - 11 ° C.

Toto příjemné Chardonnay je ceněno jako aperitiv a průvodce k lehkým předkrmům. Skvěle se hodí k sladkovodním rybám zejména k pstruhovi, ale i ke krevetám.